Den
Hodin
Minuta
Vteřina

Znovu budou poslanci hlasovat o kvótách 13. dubna!

Vážení poslanci,

předpokládáme, že si vybavujete vámi skládaný slib po vašem zvolení na první schůzi poslanecké sněmovny. Říkáte v něm mimo jiné: „Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Zvolili jsme si vás v dobré víře, abychom se v té naší republice měli všichni tak nějak fajn. Jste to jen a jen vy, kteří za nás máte ve sněmovně „bojovat“. A vy si jen tak v pohodě letos v lednu odhlasujete povinné zastoupení českých potravin v obchodech.

Co to vyvádíte? Vždyť je to ptákovina. Zboží se zdraží a jeho výběr bude menší. Naše země není v mnoha základních potravinách soběstačná, takže proto se musejí mnohé z nich dovážet. Hlavami nad vaším rozhodnutím kroutí všichni, od obchodníků přes potravináře až po spoustu zemědělců. A také sousední státy dávají najevo, že se jim to nezdá. Jsme totiž členem Evropské unie, takže bychom měli dodržovat nějaká společná pravidla. Ještě že měli senátoři tolik rozumu a tenhle paskvil nepustili dál.

Tak se prosím vás vzpamatujte a až o tom budete hlasovat podruhé, myslete především na nás, na vaše voliče. A se ctí dokončete svoje volební období, vždyť už to máte jenom za pár.

Vaši (stále doufající) voliči